Penzion U Marušky nabízí možnost ubytování v historickém centru Českého Krumlova, na pravém břehu řeky Vltavy. Vybrat si u nás můžete ze dvou dvoulůžkových podkrovních pokojů a apartmánu, který je situován v přízemní části domu. Hosté mají k dispozici též terasu, která zajišťuje určité soukromí a krásný výhled na řeku. Naleznete nás na ulici Parkán 103.

Penzion – detail domu

Dům, ve kterém je nabízeno ubytování, se nachází přímo v historickém centru města Českého Krumlova, na pravém břehu řeky Vltavy a v samé blízkosti Lazebnického mostu. Náměstí je odtud vzdáleno pouhých 100 metrů. Původ domu sahá až do 16. století. Prochází jím bývalá parkánová zeď, podle níž je pojmenována i ulice, ve které dům stojí.

Popis pokojů

K ubytování je možno si vybrat ze dvou pokojů a jednoho apartmánu. Pokoje jsou podkrovní, dvoulůžkové, jeden s okny na řeku, u druhého pokoje okna směřují na střechy a vyvýšené terasy okolních domů. U obou pokojů je možnost přistýlky. V podkroví se rovněž nachází koupelna se sprchovým koutem a záchodem. K dispozici je malá lednice na chodbičce, ze které se vstupuje do všech tří místností. Hosté mohou během pobytu využívat v prvním patře terasu, kde se obvykle podává i snídaně. Vzhledem k vyšší poloze terasy, je zajištěno určité soukromí a krásný výhled na řeku a na Lazebnický most, nad nímž se tyčí dominanta krumlovského zámku, mohutná válcová věž s částí původního hradu. Nelze ani přehlédnout další věž s kostelem sv. Jošta, který stojí přímo na druhém břehu. Přes zábradlí terasy můžete pozorovat na obou „náplavkách“ několik zahrádek místních hospůdek, které jsou velmi vyhledávanými místy k osvěžení.

Apartmán je situován v přízemí domu s okny opět na řeku. Kuchyňka apartmánu je vybavena elektrickými kamny, rychlovarnou konvicí a mikrovlnou troubou. Sociální zařízení se sprchovým koutem a záchodem je vybudováno v místě, kudy prochází již výše zmiňovaná hradební zeď. Ložnice s trámovým, dřevěným stropem je dvoulůžková a jako přistýlka se využívá malá rozkládací pohovka, která je rovněž součástí místnosti. Je možné zajistit i další přistýlku dle přání ubytovaných. Z apartmánu je možné přes chodbičku projít ven, před dům na nábřeží, kde je hostům k dispozici malá kamenná terasa. Výhled je stejný jako z terasy v patře. Navíc vás zde rád obslouží i číšník z vedlejší, sousedící hospůdky. Popisovaný dům s interiéry a výhledy si můžete prohlédnout na níže uvedených snímcích tvořících obsah fotogalerie.

Ubytování, penzion:
– dva dvoulůžkové pokoje
– apartmán
– možnost přistýlky
– možnost ubytování s domácím mazlíčkem
– snídaně.

Vybavení:
– sociální zařízení
– koupelna, sprchový kout
– malá lednice
– kuchyňka.

  • Dále jsou k dispozici dvě venkovní terasy, nabízející jeden z nejkrásnějších pohledů na zámek v Českém Krumlově

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

PODPORUJEME VÁLEČNÉ VETERÁNY

PODPORUJEME VÁLEČNÉ VETERÁNY

Zakoupením trička přispějete na léčbu válečného veterána

cs_CZČeština